RUGBY CLUB AWARDS

Bergey Trophy for Excellence

2018: Trevor Manton

2017: Trevor Manton

2016: Steve Webling

2015: Trevor Manton

2018: Steve Webling

2017: Steve Webling

2016: Tony Standen

2015: Jade Morgan

2018: Denza Knap (10)

2017: Blake Irving (11)

2016: David Philander (8)

2015: 

 

2018: Allan Hartley (92)

2017: Dylan Hall (100)

2016: Nick Standen (51)

2015: Josh Hamilton (110)

Morgan Standen Cup

2018: Frank Tawake vs Inglewood [ view video ]

2017: Josh Hamilton vs Stratford Eltham [ view video ]

2016: Mitchell Williams vs Tukapa [ view video ]

2015: Latu Vaeno

2018: Adam Newell, David Jackson & Mitch Williams (Colts)

2017: Richard Corry (Division 1)

2016: Thomas Walsh & Tom O’Regan (Colts)

2015: Rhys Connell & Brent Perrett (Prems)

2018: Colts

2017: Division 1

2016: Division 1

2015: Division 3

Allan & Leslie McDonald Trophy

2018: Sione Sifa (Prems)

2017: Micaiah Torrence-Read (Prems)

2016: Kris McCullough (Division 1)

2015: Bradley Chubb (Prems)

McCracken & Peoples Trophy

2018: Andrea Tuqovu (Prems)

2017: Ale Feaunati (Division 1)

2016: Nick Arnold (Prems)

2015: Latu Vaeno (Prems)

Trevor Manton Trophy

2018: Sione Sifa (Prems)

2017: Micaiah Torrence-Read (Prems)

2016: Jared Proffit (Prems)

2015: Toa Halafihi (Prems)

2018: Lewis Evans

2017: Lewis Evans

2016: Pam Deam & Lewis Evans

Awarded for Service to The Club

2018: Grant Morris, Terry Long, Jade Morgan

2017: Margret Dromgol, Mitch Williams. 

2017 Chairman's Special Recognition: Colts Team

2016: Brent Perrett, Sharlene Sampson, Terry Long

2015: Thomas Carley, Royce Kisby, Steve Webling

RUGBY TEAM AWARDS

Premier Division - Most Valuable Player: Matthew Goodwin

Premier Division - Best Team Member: Jacob Bourke

Premier Division - Most Improved: Kane Perrett

Division One - Most Valuable Player: Byron Mcdermott

Division One - Best Team Member: Thomas Carley

Division One - Most Improved: Kale Te Waaka

Division Two - Most Valuable Player: Brendon Mccabe

Division Two - Best Team Member: Ricky Mahuru

Division Two - Most Improved: Muhammad Saaya

Colts - Most Valuable Player: Keenan Tamarapa

Colts - Best Team Member: Joseph Benton

Colts - Most Improved: Caden Tearoa

Premier Division - Best Team Member: Mathew Goodwin

Premier Division - Most Improved: Kaleb Nolly

Division One - Best Team Member: Chad Smith

Division One - Most Improved: Paul Daley

Division Two - Best Team Member: Nathan Ransfield

Division Two - Most Improved: Muhammad Saaya

Colts - Best Team Member: Joseph Benton

Colts - Most Improved: Denza Knap

Premier Division - Best Team Member: Jacob Bourke

Premier Division - Most Improved: Nick Arnold

Division One - Best Team Member: Chad Smith

Division One - Most Improved: Liang Chang

Division Two - Best Team Member: Mathew Waaka

Division Two - Most Improved: Siva Tuavao

Colts - Best Team Member: Michael Winter

Colts - Most Improved: James Howatson

Premier Division - Best Team Member: Paul Hooper

Premier Division - Most Improved: Blake Irving

Division One - Best Team Member: Kieran Dent

Division One - Most Improved: Jacob Whiting

Division Three - Best Team Member: Mathew Waaka

Division Three - Most Improved: Ben Sofeni

Colts - Best Team Member: Dylan Treweek

Colts - Most Improved: Awanui Cameron

NETBALL AWARDS

...

...

MAJOR NETBALL AWARDS

OUTSTANDING CLUB PLAYER OF THE YEAR: J’Kayah Sorensen

CLUB PERSONALITY OF THE YEAR: Arianna Capper

TEAM OF THE YEAR: Team 1

 

TEAM AWARDS

Team 1 - Best Team Member: Simone Cookson

Team 1 - Most Improved: Skye Paki

Team 2 - Best Team Member: Anna Major

Team 2 - Most Improved: Hannah Nolly

Team 3 - Best Team Member: Jasmine Butler

Team 3 - Most Improved: Cara Young

Team 4 - Best Team Member: Pamela Deam

Team 4 - Most Improved: Stephanie Cameron

Team 5 - Best Team Member: To be advised

Team 5 - Most Improved: To be advised